O umístění: Načeradec - Miličín 4:3 pp

Načeradec - Miličín 3:3 (2:3); penalty 4:3

Sestava Miličína: Feistinger - Slabý, Karda, Homola - Daněk (80' Pohan Jindřich), Sochůrek, Nováček (60' Hrbek), Trefil (55' Adam David) - Žbánek, Dostál, Vrtiška

K poslednímu zápasu Votického turnaje o 11. místo jsme nastoupili proti týmu Načeradce, který hraje IV. třídu a tak se s ním v soutěži nepotkáváme. Měl to být jednoznačný zápas, ve kterém jsme svého soupeře měli lehce přehrát. To se však nestalo, ikdyž to tak ze začátku vypadalo.

Do prvního poločasu sme vstoupili velmi aktivně a podle očekávání jsme měli více ze hry, brzo se nám také podařilo vstřelit branku, když v 5. minutě dorazil Dostálovu střelu do brány Žbánek - 0:1. I po vstřelené šanci jsme byli aktivnější. Nejdříve velmi nebezpečně střílel Sochůrek, jehož střelu vyrazil brankář Načeradce na roh. O chvíli později se už miličínští radovali, když po zaváhání obránce Načeradce zvíšil střelou podél brankáře Vrtiška - 0:2. To však bylo na delší dobu z naší strany vše a začal se odehrávat festival zahozených šancí hráčů z Miličína. Toho využil Načeradec, který po ojedinělé šanci snížil na 1:2. Miličínští však nadále byli lepším mužstvem na hřišti, ale své šance stále nedokázali využít. V 35. minutě nejdříve neskóroval Dostál, po něm Žbánek a po nich svou tutovou šanci zahodil Vrtiška. Potvrdilo se pravidlo nedáš-dostaneš a tak Načeradec vyrovnal po další z mála svých šancí, když křižnou přihrávku za naší obranu využil útočník Načeradce  2:2. Miličínský Petr Žbánek však v zápětí stihl opět strhnout stav na stranu Miličína, když lobem přehodil brankáře Načeradce - 2:3. Tak skončil i celý poločas a Miličín mohl pouze litovat nevyužitých šancí.

V podobném duchu pokračoval zápas i v druhém poločasu. Miličínští měli více ze hry, ale nedokázali své šance využít. Po jednom z centrů ze strany byl v šanci Nováček, který však přestřelil. Načeradec poté využil další svou šanci a po vyběhnutí našeho brankáře propasírovali jejich hráči míč do naší sítě - v 55. minutě 3:3. Přesto, že jsme měli více ze hry, nedokázali jsme využít žádnou z mnoha našich šancí. Tu největší měli 5 minut před koncem útočníci Vrtiška a Žbánek, prvně jmenovaný utíkal na bránu, ale trefil pouze brankáře Načeradce, vyraženou střelu mohl do brány vrátit Žbánek, ale brankář Načeradce se opět ukázal v dobrém světle a naše šance zlikvidoval. Zápas tak skončil stavem 3:3 a následovali pokutové kopy.

V sérii penalt z naší strany proměnili Žbánek, Trefil a Dostál a přesto, že Feistinger jednu penaltu chytil, na vítězství to nestačilo, protože ostatní 4 hráči Načeradce byli neomylní a tak v utkání skončilo jejich vítězstvím 4:3.

Můžeme pouze litovat neproměněných šancí, kterých bylo tentokrát opravdu hodně. Soupeře jsme po většinu zápasu přehrávali, ale zásadní rozdíl byl právě v proměňování šancí, když Načeradec se dokázal z 5 šancí 3x prosadit a my jsme mnohé nevyužili. Turnaj tak pro nás skončil nelichotivým 12. místem, které je pro nás zklamáním.