Na úvod turnaje vítězně proti Votickému dorostu - Votice dor. - Miličín 0:1

Votice dorost - Miličín 0:1 (0:0)

Sestava Miličína: Bánský - Slabý, Karda, Slavata - Adam David (45´ Dvořák), Sochůrek, Mládek (55´ Homola), Dostál (45´ Hrbek) - Vrtiška, Prachař, Daněk

V neděli 7.2.2010 vstoupili do Votického turnaje také hráči Miličína. Na úvod proti sobě měli těžkého soupeře - dorostence Votic, kteří již jedno utkání na turnaji odehráli - minulý týden porazili tým, který hraje soutěž s naším áčkem a je v tabulce první, Přestavlky 5:3. Zápas s votickým dorostem je vždy bojovný a vyhecovaný, což se potvrdilo i tentokrát, stálo proti nám velmi dobře fyzicky připravené mužstvo.

Zápas začal na votické umělé trávě v 17:00. Hřiště bylo zmrzlé a tak terén místy připomínal spíše zamrzlý rybník, i proto docházelo k častým nepřesnostem. Od úvodních minut se hrál vyrovnaný fotbal a Miličín útočil ze zajištěné obrany, která odrážela všechny snahy domácího celku. První gólovou šanci jsme měli na svědomí my, když v 10. minutě utíkal sám na brankáře domácích Daněk, jeho střelu však vyrazil votický gólman a následná dorážka Vrtišky skončila opět jen u domácího brankáře. Do konce poločasu se hrál velmi vyrovnaný fotbal hlavně ve středu hřiště. Více šancí jsme měli my, když jsme útočili především z brejků ze stran. Poločas však skončil 0:0.

Hned na úvod poločasu se začalo na hřišti trochu jiskřit, vše se však zatím obešlo bez trestů. Pomalu jsme přebírali otěže zápasu a z toho plynula i úvodní branka zápasu v 50. minutě, kdy se po křižné přihrávce dostal do brejku Daněk a ve vápně byl faulován. Nařízenou penaltu proměnil s přehledem Mládek. Od té doby se domácí snažili něco se zápasem udělat, ale všechny jejich útoky končili už na naší polovině nebo troskotali u naší obrany, minimum střel, které prošli na Bánského náš brankář s přehledem pochytal. Do větších šancí jsme se dostávali opět my. Nejprve se svým důrazem dostal Prachař do gólové šance v 60. minutě a deset minut na to měl gólovou šanci Slavata, na kterého po zaváhání domácího gólmana zívala prázdná brána, chtěl však nesobecky přihrát spoluhráči z útoku a byl odpískán ofsajd. Chvíli na to mohli využít zaváhání obrany a domácího brankáře Vrtiška a Slabý, ani jeden však do brány míč nedotlačil. S postupem času rostla nervozita domácích a plynuli z toho časté fauly, votičtí hráči neudrželi nervy a tak se objevili potyčky, mezi Prachařem a domácím Bursíkem to skončilo domluvou s rozhodčím, ale když domácí Homolka v 80. minutě udeřil Kardu, obdržel červenou kartu a utkání pro něj předčasně skončilo. Domácí se v posledních minutách na mnoho nezmohli, zahrozili pouze po rohových kopech a ze standartní situace, když v 85. minutě jejich střela olízla břevno Bánského branky.

Utkání tak skončilo naším zaslouženým vítězstvím 1:0.

Příští týden sehrají naši hráči 2. utkání Votického zimního turnaje proti týmu Ostředka, který hraje stejnou soutěž jako naše áčko. Utkání začne v sobotu 13.2.2010 od 17:00.