2008/2009

 

Úročnice - Miličín "A" 1:4 (1:1)  30.5.2009

Ve 24. kole jsme zajížděli k prvnímu celku naší skupiny a to do Úročnice. Za neustálého deště začalo utkání ve vysokém tempu. Do první šance se dostali domácí již v 5. minutě, když rozehráli nakrátko rohový kop, po kterém následovala po zemi poskakující střela, kterou Bánský s námahou vyrazil. Do šance se však dostávali i hosté. V 15. min. odcentroval z pravé strany Šach, jeho centr našel volného Žbánka, který z bezprostřední blízkosti bohužel přestřelil. Ve 20. min. přišel trest. Domácí zahrávali rohový kop, který opět zahráli tak rychle, že hosté nestačili vůbec zareagovat 1 - 0. Od toho okamžiku jsme ovšem přidali na důrazu a výsledek se brzo dostavil. Ve 30. min. zahrál hostující Šach rohový kop, který našel naběhnutého Vobrátila a ten málem hlavou protrhl síť 1 - 1. Domácí ještě zahrozili ze standardní situace, kterou vyřešil s přehledem Bánský, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začali lépe hosté. Výsledek se měnil po nejhezčí akci celého utkání. Na polovině hřiště zpracoval míč Źbánek, obešel svého strážce, přihrál s chutí hrajícímu Prachařovi, který vydláždil uličku mezi obránci na rozběhnutého Vylíta, pro kterého už nebyl problém rozvlnit síť  1 - 2. Tato branku dost zatřásla s psychikou domácích hráčů. A tak se opakovaně do šance dostali hosté, které bohužel neproměňovali. Domácí se dostali do šance pouze ze standardních situací, nebo co jim daroval pan rozhodčí. K naší radosti ale bez efektu. A tak přišla desetiminutovka snů hostů. V 81. min. zahrávali domácí rohový kop, na který šli všichni hráči až na "lišáka" Žbánka, ke kterému se dostal balón odražený balón, kdy postupoval z poloviny sám na brankáře, kterému nedal napodruhé šanci 1 - 3. To domácí dorazilo tak, že z toho „vypnuli“ svoji světelnou tabuli. Bohužel kalich hořkosti si museli vypít až do dna. V 89. min. ještě daroval domácím pan rozhodčí trestní kop, na který šla opět většina domácích hráčů. Bohužel pro ně se k nim opět míč nedostal a tak se valila lavina hostujících hráčů na domácí svatyni. Po ukázkovém rozebrání obránců se míč dostal k Žbánkovi a bylo to 1 - 4.

Do utkání jsme šli s vědomím, že se domácím na jaře moc nedaří, což se také potvrdilo. Všech 13 hráčů, kteří do zápasu zasáhli si zaslouží velikou pochvalu a to nejen za předvedený výkon, ale i za disciplínu před „namistrovanými“ domácími hráči. V dalším utkání přivítáme na domácím hřišti mužstvo Lešan.

Miličín "A" - Mezno "A" 0:2 (0:2)  18.4.2009

Dalším domácím utkání jsme přivítali sousedící Mezno. Za pěkného počasí a velkého zájmu diváků nic nebránilo hrát kvalitní kopanou. Do zápasu jsme šli s mnoha změnami (dovolená, svatba, zaměstnání, zranění), a však kvalitní sestavou. Začátek utkání byl z obou stran opatrný, do první šance se dostali domácí, kdy Žbánek zakončoval těsně vedle. Hosté odpověděli důrazněji. Ve 20.min. hostující Homola nakopl míč na zcela volného Bartáka, který prošel obranou jako nůž máslem a nedal Bánskému nejmenší šanci 0 - 1 . Poté se spíše bojovalo uprostřed hřiště,do další šance se dostali domácí ,kdy se po pravé straně uvolnil Žbánek našel volného Trefila který se však šance zalekl a následnou nahrávku netrefil Vylít. A tak za úřadovali opět hosté,kdy po zbytečné ztrátě míče uprostřed hřiště se míče zmocnil Šlejmar odcentroval na zcela volného Kromku pro kterého nebyl problém uklidit balon do branky 0 - 2.Těsně před poločasem mohl snížit Žbánek,ale jeho hlavička opět minul cíl a tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu pro domácí.
Do druhého poločasu se udělali v mužstvu domácích dvě změny, které měli vést ke změně výsledku. Ač měli domácí více ze hry k obratu to však nevedlo a tak zůstal výsledek nezměněn.

Opět se opakoval scénář z předešlých zápasů kdy mi hrajeme a soupeř dává branky.Jestli nezačneme jezdit po "zadku" tak budeme mít problém s každým soupeřem.Kluci by se měli zamyslet jestli proto dělají všechno.

Václavace - Miličín "A" 3:1 (1:1)  11.4.2009

K dalšímu utkání jsme zajížděli na půdu Václavic. Utkání bohužel pro nás nezačalo dobře, při rozcvičce se zranil Láďa Karda a tak se jenom přidal k již zraněnému Pepovi Sochůrkovi (oba kolena). Samotné utkání jsme začali tlakem, které vyústilo v několik rohů v náš prospěch, které jsme bohužel nevyužili. Gólu jsme se dočkali ve 20.min.kdy napřáhl Pečenka z 20 metrů, jeho střelu s námahou domácí brankář vyrazil na tyč od které se míč odrazil k samotnému Žbánkovi, který sice dal branku ale pro údajný ofsajd neplatila. Také domácím se podařila pěkná akce, kdy po naší levé straně utekl domácí hráč odcentroval na zcela volného spoluhráče jeho střelu z malého vápna však zneškodnil fantastickým zákrokem Bánský. A tak přišel trest. Z protiútoku se sice se nepodařilo Šachovi odcentrovat podle představ, ale domácí borec míč promáchl tak, že skončil u Radima Vylíta, který z hranice pokutového území zamířil přesně k tyči 0 : 1. Po vstřelené brance jsme měli ještě pár střel, které však skončili daleko od domácí svatyně. Domácí také zahrozili několika auty, které jsou pro ně velice silnou zbraní. Těsně před poločasem podnikli do otevřené obrany útok Vylít se Žbánkem, který však skončil na domácím obránci jenž ve snaze nakopl míč tak šikovně,že znepochopitelých důvodu propadl k domácímu borci, který přehodil vyběhnutého Bánského 1 : 1. Za tohoto stavu se šlo do kabin. 

 
O přestávce jsme si vyříkali pár věci s tím že se pokusíme strhnout výsledek na naší stranu, i když jsme měli optickou převahu ve vedení branky to bohužel nevedlo. Tak se dostali ke slovu domácí, kteří po rohu zvýšili na 2 : 1. To s námi zamávalo, hra spadla spíše do podprůměru a tak se o vzrušení postaral pouze hostující trenér Slabý, který dostal za nesportovní chování červenou kartu a byl vykázán na místní komunikaci. Závěrečným tlakem jsme si vytvořili pouze jednu šanci, kdy se po straně uvolnil Žbánek, našel před brankou volné Vrtišku s Vylítem,kteří neskutečným způsobem se šancí naložili a tak se opakovalo to co u první branky, kdy domácí opět nakopli míč co nejdál od vlastní branky, míč se k údivu všech zmocnil domácí borec a nedal Bánskému šanci. Poté se zápas pouze dohrával a my jsme si připsali na svůj účet další prohru venku.

 

Miličín "A" - Přestavlky 0:0 (0:0)  4.4.2009

V prvním jarním domácím zápase jsme přivítali mužstvo z Přestavlk, u kterého jsme na podzim prohráli 4:2 a proto jsme jim měli co vracet. Začátek utkaní byl z obou stran spíše opatrný. Žádné z mužstev nechtělo udělat chybu a tak se spíše bojovalo než hrálo.Do první pořádné šance se dostal Radim Vylít, který utekl po levé straně hostující obraně, ale bohužel trefil pouze vyběhnuvšího brankáře. Hosté hrozili pouze ze střel ze střední vzdálenosti a z rohových kopů, které obrana s pomocí Bánského vždy vyřešila. A tak se do šance dostali domácí, kdy po rychlé akci na jejímž konci byl Petr Žbánek, který sice dal branku, kterou však rozhodčí pro údajný ofsajd neuznal. To akorát domácí povzbudilo a neustále dobývali hostující branku. Těsně před poločasem se opět probil před branku Vylít, ale zase vyhořel na nestárnoucím Magnusovi.

Do druhého poločasu jsme chtěli ještě zvýšit aktivitu a konečně otevřít skóre. To se nám splnilo jen s časti. Do šancí se postupně dostávali Vylít, Vrtiška, ale tu největší měl Žbánek, kdy aktivní Vylít vybojoval míč odcentroval do vápna, kde našel zcela volného již zmiňovaného borce, který zamířil hlavou těsně vedle. Hosté se dostali také do super šance, kdy odvrácený náš roh "velice špatně" vyřešili Karda s Dostálem a hostující hráč běžel sám na branku, kde mu radost zkazil až bravurním zákrokem Bánského. Těsně před koncem jsme měli ještě jeden pokus z trestného kopu, kterého se ujal Vobrátil, ale mířil vysoko nad a tak utkání skončilo 0:0.

Čekal jsem těžké utkání, což se také zcela potvrdilo. Myslím, že jsme odehráli celkem slušné utkání, ve kterém nemůžu klukům nic vyčíst, akorát tomu chyběla ta pomyslná třešnička - góly. O proti zápasu v Choceradech jsme se výrazně zlepšili. Doufám, že kluci pochopili, že bez "srdíčka" se hrát nedá. Věřím, že to potvrdíme v dalším zápase ve Václavicích.

Chocerady "B" - Miličín "A" 4:1 (0:1)

Na úvod jarního kola jsme zajížděli do Chocerad, které jsme na podzim doma porazili 3:1 brankami Pepy Sochůrka. V zápase jsme chtěli hrát útočný a nátlakový fotbal, proto jsme také nastoupili v rozestavení 3-4-3. Úvod zápasu nám vcelku vyšel, kdy jsme dostali soupeře pod tlak. Během prvních 15 min. se nám podařilo několikrát utéct po straně, odcentrovat, ale bohužel míč nenacházel adresáta.
Až v 17. min se aktivní Žbánek odpoutal od svého strážce a odcentroval na zcela volného Šacha, pro kterého nebyl problém dostat míč do branky 0:1.
Naše hra se pomalu dostávala do tempa, bohužel pro nás námi vytvořené šance zůstali nevyužité. Domácí hrozili pouze ze standardních situací nebo ze střel z větší vzdálenosti.

Po přestávce jsme chtěli pokusit přidat co nejdříve pojišťovací branku. To se nám taky málem povedlo, kdy zcela volný Vrtiška si tak dlouho rovnal míč až jeho „slabonkou“ střelu brankař v poklidu chytil. Poté se však začali dít věci. Domácí zahrávali jeden z mála rohů, který Pečenka na první tyči minul, míč se dostal k domácímu hráči, kterému se podařilo na dvakrát dotlačit míč do sítě 1:1. Domácím tímto gólem neskutečně narostla křídla, rázem jich bylo plné hřiště a na další gól v naší siťi se nečekalo dlouho, kdy jsme ztratili jeden z mnoho míčů uprostřed hřiště, balon se posunul na kraj, odkud přišel ostrý centr do vápna, který Bánský vyrazil tak nešťastně, že se od domácího hráče odrazil za jeho záda 2:1. To však nebylo vše. Namlsaní domácí podnikli další výpad do naší zcela zdecimované obrany, která reklamovala ofsajd, sudí však neodpískal, a tak jsme umožnili domácímu šuterovi zakončit hatrick 3:1. Bohužel kalich hořkosti jsme museli dopít až do dna, kdy se domácímu borci nepovedla střela zdálky, míč se však dostal ke střídajícímu hráči, který nedal Bánskému šanci 4:1 a tak skončilo našich hrůzostrašných 20 min. Po tomto gólu se zápas už pouze dohrával i přesto, že jsme se dostali do dvou slibných šancí. Obě měl na svědomí Žbánek. Při první překonal domácího brankáře, kterého na brankové čáře zastoupil spoluhráč a při druhé po přihrávce Mládka šel sám na branku, kterou o kousek minul.

Takový vstup do sezóny jsem si vůbec nepředstavoval. Přísnější měřítko snese pouze prvních 30 min a výkon nestárnoucího Petra Žbánka, od kterého by si měli vzít mladší hráči příklad, jak se bojuje o body. Na tento zápas musíme co nejdříve zapomenout a připravit se na další zápas, kde nás čekají Přestavlky, u kterých jsme na podzim prohráli 4:2.

 Text: Roman Slabý